reklama

Hiszpania: Jubileuszowy Rok Maryjny

W Hiszpanii zainaugurowano Jubileuszowy Rok Maryjny. Jego otwarcie odbyło się w piątek wieczorem w katedrze Matki Bożej Almudena w Madrycie i zbiegło z 25-leciem konsekracji tej świątyni przez Jana Pawła II.

To wyjątkowy dzień dla Kościoła diecezjalnego: dokładnie 25 lat temu św. Jan Paweł II inaugurował i konsekrował tę katedrę Madrytu pod wezwaniem Matki Bożej Almudena. Została ona potem upiększona i wzbogacona podczas pasterskiej posługi kard. Antoniego Marii Rouco Vareli” - mówił w homilii kard. Carlos Osoro.

Dziękczynna Msza rozpoczęła – na mocy decyzji Papieża Franciszka - Jubileuszowy Rok Maryjny (2018-2019). „To wielka okazja, aby uczyć się od Dziewicy Maryi jak być chrześcijanami i Kościołem o otwartym sercu; jak być otwartym na Boga i na drugiego człowieka. Maryja była matką wszystkich. Od początku podjęła misyjny dynamizm, aby dotrzeć do wszystkich bez wyjątku, a szczególnie do zapomnianych i wykluczonych” - podkreślił kard. Osoro. Zachęcił też wszystkich do życia radością Maryi i dzielenia się nią z innymi.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao