Hiszpania: modlitwa o nawrócenie terrorystów i za ich ofiary

Metropolita Barcelony wezwał do modlitwy o nawrócenie terrorystów, którzy na świecie sieją śmierć i przemoc.

Kard. Juan José Omella uczynił to przed pierwszą rocznicą krwawych zamachów na dwa hiszpańskie miasta - Barcelonę i Cambrils. Hierarcha poprosił też o modlitwę za wszystkie ofiary i ich bliskich.

Z prośbą o tydzień modlitw w intencji ofiar zamachu w Barcelonie zwrócił się do duchowieństwa i wiernych kard. Juan José Omella. „Kiedy obchodzimy pierwszą rocznicę zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils modlimy się dzisiaj za wszystkich, których one dotknęły. Za zmarłych i rannych, za rodziny i przyjaciół, za służby bezpieczeństwa, strażaków, służby medyczne, aby zawsze prowadziły swoją działalność w służbie społeczeństwu” -  czytamy w liście wzywającym do modlitwy.

Kard. Omella prosi również o modlitwę za tych wszystkich, którzy „na całym świecie sieją terror przez zamachy i wojny”. Modlimy się, aby swoje umysły i działania „zamienili na drogę pokoju i dialogu” - podkreślił kard. Juan José Omella.

17 sierpnia 2017 r. zamachowcy wjechali furgonetką w ludzi najpierw na barcelońskiej Rambli, a następnie w miejscowości Cambrils.  Zginęło 15 osób, a 131 zostało rannych. Zamachowcy planowali m. in. szereg zamachów w kościołach, w tym w słynnej bazylice Sagrada Familia.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao