Hiszpania: Polonia wspomina Jana Pawła II

Madrycka Polonia uczciła 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II. Polacy licznie zgromadzili się wczoraj w parafii pw. św. Marii Soledad Torres Acosty. Radości z okazji rocznicy towarzyszyły wspomnienia z osobistych spotkań z polskim Papieżem.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Orłowski, jedyny polski proboszcz w Madrycie. W homilii podkreślił, że polski Papież był przede wszystkim pielgrzymem, budowniczym pokoju oraz tym, który zawsze ukazywał miłosierne oblicze Boga. Przypomniał również, że Jan Paweł II odwiedził Hiszpanię pięciokrotnie. „Był papieżem, który kochał ten kraj, jego ludzi i kulturę. Hiszpanie, zwłaszcza młodzi czuli to i też go kochali. Wołanie: «Juan Pablo II te quiere todo el mundo» (Janie Pawle II kocha cię cały świat) towarzyszyło mu wszędzie” – przypomniał kaznodzieja.

W uroczystej Mszy św. udział wziął zespół „Krakus” w tradycyjnych strojach, hiszpańskie stowarzyszenie „Poland first to Fight”, przedstawiciele organizacji i szkół polonijnych oraz ambasady. Obecny był również Dariusz Bonisławski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz posłanka Joanna Fabisiak.

„Czułam, że Jan Paweł II był dzisiaj z nami” – mówi Joanna Rodak. Polacy wspominali jego ostatnią pielgrzymkę do Madrytu i spotkanie z młodzieżą na Cuatro Vientos. „Byliśmy wówczas młodzi. Dzisiaj dziedzictwo Jana Pawła II musimy przekazać naszym własnym dzieciom, zaszczepić w nich wiarę i miłość do Ojczyzny” – podkreśla Joanna.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao