Honduras: biskupi apelują o przestrzeganie prawa i walkę z korupcją

W komunikacie opublikowanym po zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Hondurasu biskupi wzywają do przestrzegania prawa i walki z korupcją.

Hondurascy biskupi podkreślają, że pół roku po wyborach kraj nadal nie wszedł na drogę normalności i spokoju, a kryzys społeczno-gospodarczy nie został jeszcze zażegnany. Stąd konieczny jest dialog między władzami a narodem. Należy stworzyć miejsca, gdzie mieszkańcy tego kraju zostaną wysłuchani i będą mogli korzystać z przysługujących im praw, jak chociażby referenda.

Biskupi wyrażają także ogromne zaniepokojenie z powodu wielkiej korupcji, która przeniknęła niemal do wszystkich sfer życia politycznego i gospodarczego. „Trzeba bronić godności i praw zubożałego ludu, który stał się ofiarą władzy politycznej i ekonomicznej” – czytamy w komunikacie.

Hierarchowie hondurascy zwrócili także uwagę na szerzącą się przemoc, sprzedaż i używanie narkotyków i alkoholu w szkołach. Przeciwwagą dla tych zachowań jest wprowadzenie codziennej lektury Biblii w szkołach publicznych. „Wartości obecne w Piśmie świętym – piszą biskupi – nie zostaną jednak wcielone w życie w sposób automatyczny, potrzeba przykładu i świadectwa dorosłych”.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama