Indie: biskupi odwiedzają zaatakowane wspólnoty katolickie

Biskupi Indyjscy odwiedzili parafie zaatakowane w Niedzielę Zmartwychwstania. Wyrazili radość z dojrzałości tamtejszych katolików, którzy nie odpowiedzieli zemstą na zaistniałą sytuację.

Do tych aktów wandalizmu nie powinno było dojść, zawstydzają nas i niosą ból – napisali biskupi Indyjscy po wizycie w parafiach, które w Niedzielę Zmartwychwstania w indyjskim stanie Orisa stały się obiektem ataków. 

Wydaje się – piszą biskupi – że była to akcja dobrze przygotowana i przeprowadzona z premedytacją, aby zaburzyć harmonię naszego ludu, który od wieków żyje tutaj w pełnym pokoju. Tym samym chciano doprowadzić do podziałów na tle religijnym.

W opublikowanej nocie biskupi wyrazili także wielką wdzięczność miejscowym katolikom, że na ataki nie odpowiedzieli zemstą. „Jesteśmy dumni, że okazaliście sie zdolni do nieulegania nastrojom, które prowadzą do podziałów i ekstremizmów”.

W Niedzielę Zmartwychwstania zaatakowano dwie parafie. Zniszczono figurę Matki Bożej i Dzieciątka Jezus oraz podpalono zakrystię i magazyn, gdzie przechowywano sprzęt liturgiczny.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao