Kard. Bagnasco: znajdźmy siłę do podniesienia się po tragedii

Kościół we Włoszech solidaryzuje się z ofiarami zawalenia się wiaduktu pod Genuą. Przewodniczący konferencji episkopatu tego kraju zapewnił o modlitewnej i duchowej bliskości z osobami pogrążonymi w żałobie i zaniepokojonymi o los bliskich.

Miejscowy ordynariusz kard. Angelo Bagnasco zalecił, by w dzisiejszą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wszystkich kościołach diecezji modlono się w tej intencji.

Arcybiskup Genui zachęca, by modlitwą objąć także całe miasto, aby znalazło siłę i odwagę do nietracenia nadziei oraz podniesienia się po tej tragedii. Wzywa do wspólnotowego działania opartego na najlepszych wartościach duchowych i moralnych, jak tego przykład Genueńczycy dawali już wcześniej.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Angelo Bagnasco wskazuje, że ta tragedia, w której zginęło ponad 30 osób, a kilkanaście zostało rannych, może wnieść w życie mieszkańców także rzeczy pozytywne.

    “Może przynieść jeszcze większą miłość do Genui, jeszcze większą miłość do miasta, które ma wspaniałą duszę, co ukazywało w czasie swej historii wymiany handlowej, spotkań, otwarcia. To miasto portowe, ze swoją wyjątkowością przemysłową i handlową także na wielu innych poziomach – mówi kard. Bagnasco. –To także miasto, które zasługuje na miłość dzięki swemu wewnętrznemu pięknu, i nawet jeżeli stonowane i pokorne to zarazem mocne z swym wielkim, wewnętrznym dynamizmem. Życzę więc sobie, aby to, czego teraz doświadczamy, przyniosło wzrost miłości do Genui, naszego miasta, aby ta miłość rosła we wszystkich Genueńczykach.”

Ordynariusz Genui zapowiedział, że choć uroczystości Wniebowzięcia Maryi w wielu parafiach tradycyjnie towarzyszą szczególne obchody, to dziś zostają odwołane na znak solidarności z pogrążonymi w żałobie i smutku.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao