Liderzy kościołów Korei: wielki postęp na drodze pokoju

W Genewie zakończyło się historyczne spotkanie liderów Kościołów Południowej i Północnej Korei na Ekumenicznym Forum dla Pokoju, Zjednoczenia i Współpracy w Rozwoju na Półwyspie Koreańskim.

Dzień po wizycie Papieża Franciszka, przy wspólnym stole, do rozmów zasiedli delegaci z Koreańskiej Federacji Chrześcijańskiej i Narodowej Rady Kościołów Korei.

W oświadczeniu wydanym po tym spotkaniu liderzy apelują do wszystkich państw o powstrzymanie się od konfrontacji i militaryzacji w regionie. Według nich jest to kluczowe, aby zapewnić realizację porozumień ze szczytu w Panmundżomie. Forum Ekumeniczne wzywa również do zniesienia sankcji ekonomicznych nałożonych na Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną, aby umożliwić współpracę w rozwoju obu krajów.

Na dwudniowym spotkaniu byli obecni również przedstawiciele Kościołów i organizacji ekumenicznych z innych krajów. Wszystko po to, aby wspólnie świętować i wyrazić wdzięczność za wielki postęp na drodze pokoju i pojednania na Półwyspie Koreańskim – czytamy w wydanym oświadczeniu. Na koniec liderzy zapraszają wszystkie kościoły i ludzi dobrej woli do zaangażowania się w przyszłe dyskusje Ekumenicznego Forum dla Pokoju, aby promować pokojowe współistnienie, zjednoczenie i rozwój ludu koreańskiego.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao