Londyn: episkopat zaniepokojony zamętem wnoszonym przez gender

Biskupi są zaniepokojeni zamętem wywoływanym przez tę ideologię. Podkreślają, że chodzi tu o odrzucenie tożsamości otrzymanej od Boga i zastąpienie jej tożsamością, którą człowiek sam chce sobie nadać.

Biskupi Anglii i Walii są głęboko zaniepokojeni zamętem, jaki powoduje dziś ideologia gender. Piszą o tym w specjalnym oświadczeniu wydanym na zakończenie wiosennej sesji plenarnej Episkopatu. Na wstępie deklarują, że dla wszystkich jest miejsce w Kościele katolickim. Przyjmują też do wiadomości, że niektórzy nie akceptują swej biologicznej płci. W dalszej części dokumentu wyjaśniają jednak, że jest to konflikt, między tożsamością otrzymaną od Boga, a tożsamością, którą sami chcemy sobie nadać.

Brytyjscy biskupi zachęcają do przyjęcia własnego ciała jako daru Boga. To bowiem w ciele dokonuje się nasza ziemska wędrówka, ze wszystkimi tego niejasnościami, cierpieniem i radością.

Obszernie cytując Papieża Franciszka, ostrzegają przed błędami ideologii gender, która „zaprzecza różnicy i naturalnej komplementarności mężczyzny i kobiety. Ukazuje ona społeczeństwo bez różnic płciowych i banalizuje podstawy antropologiczne rodziny. Ideologia ta wprowadza projekty edukacyjne i wytyczne legislacyjne promujące tożsamość osobistą i związki emocjonalne w całkowitym oderwaniu od różnic biologicznych między mężczyzną a kobietą. Tożsamość człowieka jest zdana na indywidualistyczny wybór, który może się również z czasem zmieniać” (Amoris laetitia, 56). Za Ojcem Świętym brytyjscy biskupi podkreślają, że  „płeć biologiczną (sex) oraz rolę społeczno-kulturową płci (gender) można odróżniać, ale nie rozdzielać” (tamże).

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao