Łotysze odkryli radość wiary

Dzięki wizycie Ojca Świętego łotewscy katolicy doświadczyli głębokiej, chrześcijańskiej jedności, a zarazem odkryli w sobie wielkie zasoby radości – uważa posługujący na Łotwie ks. Tadeusz Cieślak SJ.

Jego zdaniem najbardziej znaczącym wydarzeniem papieskiej wizyty w tym kraju była poniedziałkowa Msza w sanktuarium maryjnym w Agłonie.

Ks. Tadeusz Cieślak SJ o papieskiej Mszy w Agłonie:

- To spotkanie zmieniło się z chwili na chwilę. W pierwszym momencie te tysiące pielgrzymów przychodziły do Matki Bożej Agłońskiej w duchu pokutno-błagalnym. Widać to było po całym wieńcu konfesjonałów rozstawionych wokół miejsca celebracji. Widać to również po twarzach, po skupieniu – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Cieślak. – W pewnym momencie, kiedy przyleciał papieski helikopter, błyskawicznie ta atmosfera pokuty i pielgrzymowania błagalnego zmieniła się w wybuch radości. Ta pokutna wspólnota przemieniła się we wspólnotę świętowania. Niezwykłe było też doświadczenie jedności wierzących z różnych stron Łotwy. Było to ważne świadectwo radości, którą u Łotyszy nie jest tak łatwo wywołać.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama