Msza św. w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim

O łaskę pokoju na Półwyspie Koreańskim modlono się w czasie Mszy, której w środę wieczorem w Bazylice Watykańskiej przewodniczył kard. Pietro Parolin. Uczestniczył w niej m.in prezydent Republiki Korei Południowej – Jae-in Moon.

W homilii watykański Sekretarz Stanu zwrócił uwagę, że tylko ten, kto pośród cierpień, ucisku i nienawiści doświadczył tajemnicy pozornej nieobecności Boga może zrozumieć, co to znaczy usłyszeć rozbrzmiewające na nowo słowo pokój. Podkreślił, że buduje się go poprzez codzienne decyzje, poprzez zaangażowanie w służbie sprawiedliwości i solidarności, poprzez promocję praw i godności człowieka, a szczególnie poprzez troskę o najsłabszych. Pokój, który pochodzi od Boga nie jest ideą abstrakcyjną i odległą, ale doświadczeniem przeżywanym konkretnie w codziennej wędrówce życia.

Watykański Sekretarz Stanu podkreślił, że z pomocą Pana Boga droga przebaczenia jest możliwa, umacnianie braterstwa między narodami staje się rzeczywistością, a pokój jest perspektywą przeżywaną razem w różnorodności podmiotów, które tworzą wspólnotę międzynarodową.

źródło: vaticannews.va
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao