Pakistan: inicjatywy chrześcijan na rzecz pokoju i potrzebujących

Musimy zrobić wszystko, żeby w naszej społeczności zwyciężały pokój i dobro – powiedział metropolita Lahauru w Pakistanie.

Abp Sebastian Francis Shaw odniósł się w ten sposób do narodowego święta Republiki, wspólnie obchodzonego w ostatnich dniach przez muzułmanów i chrześcijan.

Wyznawcy obu religii modlili się o harmonię, pojednanie i dobrobyt dla całego narodu. Wyrazili swoją wdzięczność dla tych, którzy angażują się w walkę z ekstremizmem i podejmują działania na rzecz pokojowego współistnienia ludzi różnych religii.

Przypadające na Wielki Post obchody święta narodowego nie były jedyną okazją dla pakistańskich chrześcijan do uczestnictwa w działaniach wspierających mniejszości religijne.

W tym okresie wspólnota katolicka od lat włącza się w pomoc najbardziej potrzebującym poprzez zbiórkę artykułów żywnościowych. Tamtejsza Caritas pomaga m.in. więźniom i niepełnosprawnym. Organizowane są także seminaria i programy radiowe, które mają na celu zwiększenie wśród wiernych świadomości znaczenia 40 dni poprzedzających Zmartwychwstanie Chrystusa.

mn/ rv

« 1 »

reklama

reklama