Włochy: Dolomity wybierają choinkę na plac św. Piotra

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze daleko, rozpoczęły się już starania o przygotowanie świątecznego drzewka, które ma stanąć na placu św. Piotra w Watykanie.

Jodła, która stanie koło szopki, pochodzić będzie tym razem z parku w Dolomitach z prowincji Pordenone we Włoszech. Egzemplarz, który ma zostać wybrany przez regionalną Straż Leśną we współpracy z Watykanem musi spełniać szczególne warunki. Drzewo nie może przekraczać wysokości 30 metrów i musi zostać pobrane z polany, gdzie ma doskonałe warunki do wzrostu, które zapewniają także lepszą symetryczność rozgałęzienia.

Dla prowincji Pordenone, wpisanie się w wieloletnią tradycję przygotowania watykańskich choinek, jest powodem do dumy. W ubiegły wtorek na konferencji prezentującej projekt podano również, że społeczność dostarczy do Watykanu 50 dodatkowych drzewek. Symboliczna liczba odpowiada 50 gminom znajdującym się w na obszarze Pordenone i obchodzonej w tym roku 50. rocznicy założenia prowincji. Choinki staną m.in. w Muzeach Watykańskich, Domu św. Marty i siedzibach różnych dykasterii.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao