Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych w Libanie

Przeor Wspólnoty z Taizé brat Alois zapowiedział, że zorganizuje ona międzynarodowe spotkanie młodych w Libanie. Odbędzie się ono w dniach 22-26 marca 2019 r. na zaproszenie tamtejszych Kościołów oraz Rady Kościołów Bliskiego Wschodu.

 Zbiegnie się ono z obchodzonym 25 marca międzyreligijnym świętem Zwiastowania, skupionym wokół postaci Maryi oraz dialogu i współistnienia muzułmanów i chrześcijan.

Na spotkaniu spodziewanych jest około tysiąca młodych ludzi w wieku 18-35 lat z Libanu, a także z różnych krajów Europy i Bliskiego Wschodu.

- Chcemy zgromadzić w Libanie młodych z Bliskiego Wschodu i z reszty świata, aby: pogłębić wiarę poprzez wspólną modlitwę i lekturę Biblii; odkryć przed młodymi Europejczykami bogatą tradycję Kościołów Wschodnich; podkreślić bogactwo relacji ekumenicznych istniejących w Libanie i odkryć je przed uczestnikami z innych krajów; poznać długie doświadczenie współistnienia libańskich chrześcijan z różnymi wspólnotami muzułmańskimi; odkryć przed młodymi obcokrajowcami piękno Libanu, a szczególnie jego serdeczną gościnność; szukać wspólnej przyszłości w nadziei i współpracy między kontynentami - deklarują bracia z Taizé.

Koszt udziału w spotkaniu wyniesie około 100-130 USD, nie licząc biletu lotniczego. Aby zgłosić chęć swojego uczestnictwa należy napisać mejl na adres: middle.east@taize.fr, przedstawiając się i wyjaśniając krótko motywy udziału w spotkaniu. Z kupnem biletu lotniczego należy zaczekać do otrzymania z Taizé potwierdzenia udziału. Osoby, które mają w paszporcie izraelską pieczątkę graniczną, nie mogą wjechać na terytorium Libanu.

pb / Taizé

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama