Zakończył się Amerykański Kongres Misyjny

Posłaniem misjonarzy i animacją misyjną we wszystkich parafiach Santa Cruz zakończył się V Amerykański Kongres Misyjny. W spotkaniu w Boliwii uczestniczyło 2,5 tys. osób.

Gospodarzem kolejnego kongresu w 2023 roku będzie Portoryko.

„W czasie spotkania na nowo przypomniano, że misja Kościoła zaczyna się od głoszenia prawdy o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa i to ona niezmiennie musi stać w centrum całego nauczania Kościoła” – mówi, podsumowując kongres w Boliwii abp Giampietro Dal Toso. Podsekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zauważa, że wśród ochrzczonych potrzeba odnowienia tożsamości misyjnej.

“Na kongresie podjęto też pewne konkretne tematy. Mówiono np. o konieczności większej troski o rodzinę, która w całej Ameryce staje się priorytetowym wyzwaniem dla Kościoła, ponieważ kryzys rodziny także tam jest odczuwalny – mówi Radiu Watykańskiemu abp Giampietro Dal Toso. – Trzeba też większej troski o powołania, życie konsekrowane i kapłaństwo. Warto też podkreślić znaczenie duszpasterstwa biblijnego, które pomoże w pogłębieniu otrzymanej wiary. Kolejny aspekt, na który zwrócono uwagę jest szczególnie bliski Papieżowi Franciszkowi. Chodzi o docenienie pobożności ludowej, tak aby znalazła w Kościele swoje godne miejsce, a jednocześnie została pogłębiona poprzez zdrową katechezę biblijną.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama