Abp Mendieta: zanieść nadzieję tam, gdzie jest cierpienie i ból

Jestem przekonany, że po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży będziemy mieć ludzi młodych z odwagą idących do swych rówieśników, którzy oddalili się od Boga, (...) aby z radością ukazać im, że (...) a nadzieja jest także tam, gdzie panuje smutek i cierpienie, powiedział metropolita Panamy.

Abp José Domingo Ulloa Mendieta podkreślił, że wydarzenie to oznacza wielki zwrot nie tylko dla Panamy, ale także dla całego regionu Ameryki Środkowej, który pomagał w przygotowaniach. Dodał, że gospodarzem tych dni nie jest więc tylko Panama, ale cały region.

Zdaniem panamskiego hierarchy Bóg ofiarował jego krajowi szczególną okazję do tego, aby mógł ewangelizować, ale także, aby sam przyjął ewangeliczne przesłanie. Proces ewangelizacyjny powinien się dokonywać według stylu właściwego młodzieży, pełnego radości i pamięci o tym, gdzie zaangażowała swe serce. To młodzi odgrywają główną rolę w przemianie sytuacji niesprawiedliwości i nierówności.

Odnosząc się do peregrynacji krzyża oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, metropolita Panamy stwierdził, że przyczyniła się ona do rozbudzenia nadziei i wiary w wielu sercach zranionych przez biedę materialną i duchową. Te symbole Światowych Dni Młodzieży pielgrzymowały po Meksyku, krajach Ameryki Środkowej, Karaibach, Stanach Zjednoczonych, Wenezueli oraz naturalnie Panamie.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama