Brazylia: statek-szpital im. Papieża Franciszka leczy na Amazonce

Powstały z inicjatywy Kościoła w Brazylii statek-szpital im. Papieża Franciszka rozpoczął leczenie mieszkańców terenów przylegających do rzeki Amazonka.

Jak poinformował biskup brazylijskiej diecezji Óbidos Bernardo Bahlmann, projekt “jest przełożeniem idei miłosierdzia na praktykę”.

Pomysł wybudowania pływającego szpitala narodził się podczas Światowych Dni Młodzieży w brazylijskim Rio de Janeiro w 2013 r. - To taki cud, dzięki któremu będzie można przyjmować bardzo dużo ludzi mieszkających u brzegów Amazonki. Łącznie żyje ich tam około 700 tys. Dzięki tej inicjatywie idziemy ku potrzebującym i biednym (...), którzy wymagają lepszego leczenia – powiedział bp Bahlmann, przypominając, że na pokładzie będzie można m.in. poddać się zabiegom chirurgicznym, jak też wykonać badania lekarskie.

Terenem personelu medycznego i duchownych posługujących na niecodziennym statku będzie stan Pará, w północnej Brazylii. Poza leczeniem pacjenci będą też mogli tam otrzymać wsparcie duchowe. - Wiele osób mieszkających w interiorze już nawet nie próbuje wyruszyć do miasta aby skorzystać z wizyty lekarskiej. Pozostają chorzy w domach. Skoro nie udają się oni do szpitala, to szpital przybędzie do nich” - dodał bp Bahlmann. 

mz (AE/VN/CNBB) / Óbidos

« 1 »

reklama

reklama

reklama