Dzień modlitwy za prześladowanych katolików w Chinach

Dziś (24.05) przypada dzień modlitw za katolików w Chinach.

Dzień modlitwy za prześladowanych katolików w Chinach

Dziś przypada dzień modlitw za katolików w Chinach. Ustanowił go w 2007 r. Benedykt XVI, aby prosić Matkę Bożą o siłę pośród prześladowań, jedność wspólnot kościelnych i zaangażowanie na rzecz chińskiego społeczeństwa. Dzień ten jest obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej w głównym sanktuarium maryjnym w Szeszan.

Sytuacja katolików w Chinach jest bardzo trudna. Wciąż napływają informacje o prześladowaniach. Niszczone są kolejne krzyże, świątynie i inne miejsca kultu. Kapłani przetrzymywani są w więzieniach. Dzieci i młodzież mają oficjalny zakaz wchodzenia do kościołów. Na czele wielu wspólnot stoją kapłani i biskupi wyznaczeni przez partię. Jak podaje agencja AsiaNews, w tym roku odnotowano też mniejszy napływ pielgrzymów do sanktuarium w Szeszan. Katolicy są zawiedzeni brakiem pozytywnych rezultatów chińsko-watykańskiego porozumienia z września ubiegłego roku.

Do modlitwy za Kościół w tym komunistycznym kraju włączył się również Papież. Dziś na Twitterze napisał: „Módlmy się za katolików w Chinach. Niech Matka Boża z Szeszan pomaga im dawać świadectwo wiary, w komunii z Kościołem powszechnym, oraz wytrwać w jedności pomimo ran i prób, ufając nadziei, która nie zawodzi”.

« 1 »

reklama

reklama

reklama