Kard. Onaiyekan o wyborach i kolejnej masakrze w Nigerii

"Nie rozumiemy, co się stało, że wybory prezydenckie i parlamentarne zostały przełożone. Zapewniano nas, że wszystko zostało dobrze przygotowane do ich przeprowadzenia." – powiedział metropolita Abudży, komentując zaistniałą sytuację.

Dla Nigerii to powód do wstydu, wygłupiliśmy się przed światem. - dodał.

Zdaniem kard. Johna Olorunfemi Onaiyekana na podjęcie takiej decyzji nie wpłynęły wczorajsze starcia w stanie Kaduna, w północno-wschodniej części kraju, w których zginęło 66 osób, w tym 22 dzieci. W Nigerii niemal każdego dnia dochodzi do morderstw, starć między różnymi grupami zbrojnymi, stąd ta ostatnia masakra wpisuje się w ciąg wydarzeń trwających od dłuższego czasu.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego nigeryjski hierarcha wskazał na neutralność Kościoła w wyborach. Zaapelował też do wiernych o uczciwe i sprawiedliwe życie.

“Kościół apeluje do wiernych, aby zachowali spokój, ale zarazem by byli stanowczy i nie tracili nadziei. Ponadto w naszych kościołach prowadzona jest kampania duchowa, modlimy się w intencji dobrych wyborów. Kościół nie wskazał żadnej partii, aby ją popierać i na nią głosować. Pozostawiliśmy wolność naszym wiernym w wyborze partii i kandydatów. Niezależnie od tego, jaka byłaby to partia, katolik powinien być osobą, która idzie drogą pokoju, uczciwości i sprawiedliwości.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao