Kardynał bije na alarm!

Dziś w Episkopacie Polskim miała miejsce prezentacja najnowszej książki charyzmatycznego kardynała Roberta Saraha pt. „Wieczór się zbliża i dzień już się chyli” (Wydawnictwo Sióstr Loretanek). W prezentacji książki udział wzięli arcybiskup Stanisław Gądecki, siostra Stefania Korbuszewska z Wydawnictwa Sióstr Loretanek, Agnieszka Kuryś, tłumaczka oraz rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Najnowsza książka kardynała Saraha to trzecia część jego rozmowy z dziennikarzem Nicolasem Diatem. Poprzednie pozycje pt. „Bóg albo nic” oraz „Moc milczenia” doprowadziły kardynała do tej ostatniej, jakże profetycznej książki, którą dziś zaprezentowano. To swoisty alarm dla świata, który brzmi: nasz świat stoi nad przepaścią! Kryzys wiary i Kościoła, schyłek Zachodu zdrada jego elit, relatywizm moralny, niczym nieograniczona globalizacja, nieokiełznany kapitalizm, nowe ideologie, polityczne wypalenie, wypaczenia islamistycznego totalitaryzmu – to problemy współczesnego świata, które jak nie zostaną rozwiązane czeka nas....

Kardynał Sarah pisze we wstępie: Wybaczcie, jeśli niektóre moje słowa wami wstrząsną. Nie chcę was usypiać uspokajającymi i kłamliwymi wypowiedziami. Nie zależy mi ani na sukcesie, ani na popularności. Ta książka to krzyk mojej duszy! To krzyk miłości do Boga i do moich braci!

Kardynał pochyla się w swojej książce nad wszystkimi bez wyjątku kryzysami współczesnego świata i co najważniejsze, udziela ważnej lekcji duchowej: „z drogi swego życia człowiek powinien uczynić doświadczenie wznoszenia swojej duszy i dzięki temu, odchodząc z tego życia, będzie stworzeniem wznioślejszym niż u początków drogi”.

Abp Gądecki powiedział, że kardynał Sarah doskonale analizuje współczesny błąd antropologiczny jaki nastał w krajach Zachodu, widzi te przestrzenie w których dokonywany jest gwałt na tradycji i naturze i nie boi się politycznej poprawności, mówiąc prawdę o dzisiejszym świecie. Kardynał Sarah „bije na alarm dla świata i Europy”.

Warto sięgnąć po tę książkę, bo ona nie tylko uczy nas o współczesnym świecie i jego zagrożeniach (genialna analiza ideologii gender), ale w ostatnim rozdziale proponuje nam, wierzącym rozwiązanie. Jakie? Tego dowiesz się z książki!

LINK DO ZAKUPU KSIĄŻKU >>>
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao