Nie bądźmy obojętni na cierpienie – piątek na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie

Piątek jest jednym z najważniejszych dni Światowych Dni Młodzieży, bo rozważana jest Męka Jezusa. Młodzież archidiecezji krakowskiej wzięła udział w drodze krzyżowej odprawionej na Cinta Costera.

Dzień rozpoczęły katechezy oraz Eucharystia. Część młodych wzięła udział w Mszy świętej z polskimi biskupami w kościele Nuestra Señora del Carmen w centrum Panama City. Młodych odwiedziła też Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.  

Po południu grupy skierowały się do sektorów, aby tam oczekiwać na przybycie Ojca Świętego i rozpoczęcie nabożeństwa.

O godzinie 17. 30 rozpoczęło się wspólne rozważanie Męki Pańskiej. Droga krzyżowa została oparta na rekolekcjach Karola Wojtyły z 1976 roku. Poruszała problemy i cierpienia Ameryki Łacińskiej, dotykając również kwestii globalnych, takich jak wykorzystywanie kobiet i dzieci czy aborcję.

Papież w swoim przemówieniu wskazywał na to, że często i my jesteśmy obojętni na cierpienia, nie zauważając Jezusa w drugim człowieku.

– Chcemy być Kościołem, który sprzyja kulturze zdolnej do przyjmowania, chronienia, promowania i integrowania: która nie piętnowałaby, a tym bardziej nie uogólniała z najbardziej absurdalnym i nieodpowiedzialnym potępieniem, utożsamiając każdego imigranta jako niosącego zło społeczne – mówił Ojciec Święty do młodych.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa do Matki Bożej, aby każdego dnia dnia pomagała młodym ludziom stawać się nadzieją świata i wypełniali rzeczywistość swoją radością.

W sobotę młodzież bierze udział w czuwaniu na Campo Juan Pablo II, a w niedzielę we Mszy świętej rozesłania, które zakończy oficjalnie Światowe Dni Młodzieży w Panamie 2019.

Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao