Sri Lanka: zamachy uwidoczniły wielką wiarę katolików

Wielkanoc pomogła ludziom przyjąć z wiarą tragedię, jaka ich spotkała – podkreśla przewodniczący episkopatu Sri Lanki. Bp Winston Fernando wziął udział w pierwszych pogrzebach ofiar niedzielnych zamachów.

Lankijski hierarcha wskazuje, że tragedia uwidoczniła wielką wiarę katolików. „Przy całym bólu i cierpieniu, to męka Chrystusa, pomaga ludziom przeżywać śmierć ich bliskich” – mówi bp Fernando.

    “Muszę powiedzieć, że jestem wdzięczny Bogu za to jak ludzie reagują na tę tragedię. Obchodziliśmy dopiero co Święta Wielkanocne i myślę, że to motywuje ich, aby przyjąć cierpienie – mówi bp Fernando. – Oczywiście wszyscy trwają w ogromnym bólu, ale życie Jezusa i Jego nauczanie jest tym, co pomaga ludziom zmierzyć się z tym czasem próby. Niektórzy mówią, że chcieliby umrzeć właśnie w Niedzielę Zmartwychwstania. Widać wielką wiarę katolików. Rzecz jasna nie możemy zaprzeczyć, że są także osoby zbulwersowane i rozzłoszczone, ale księżom, osobom zakonnym i wiernym świeckim udaje się je przekonywać, by przyjęły to ze spokojem i nie reagowały pochopnie.”

Przewodniczący episkopatu Sri Lanki zauważa zarazem, że nagannym byłoby wykorzystywanie zamachów do oskarżania się nawzajem w kampanii przed zbliżającymi się wyborami.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao