Abp Zvolenský stawia na Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie

Głównym wydarzeniem rozpoczynającego się roku będzie Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie – uważa przewodniczący Episkopatu Słowacji.

Będzie to okazja, by uświadomić sobie znaczenie daru Eucharystii dla życia każdego z nas i by wspierać się w wierze, że Jezus Chrystus do nas przychodzi i jest naszym pokarmem – powiedział abp Stanislav Zvolenský.

Podsumowując miniony rok, podkreślił on, że wielkim osiągnięciem była masowa demonstracja w obronie życia w Bratysławie. Stała się ona ważnym świadectwem dla słowackiego społeczeństwa. Stołeczny arcybiskup zachęcił, aby nie tracić z oczu wielkiego dobra, które dokonuje się za sprawą zwykłych ludzi, ojców i matek, ludzi starszych i młodych. Pod tym względem katolicy na Słowacji robią wiele dobrego – uważa arcybiskup Bratysławy. Problemem słowackiego Kościoła jest natomiast jego zdaniem postępujące osłabienie duchowego postrzegania rzeczywistości, zwłaszcza tego, co człowieka przerasta. Jest to zjawisko powszechne, które dotyczy całego narodu. Kiedy dotyka to jednak chrześcijan, jest to bardziej bolesne, bo oni mają być zaczynem i solą świata – dodał abp Zvolenský w wywiadzie dla Biura Prasowego Słowackiego Episkopatu.

źródło: vaticannews.va
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama