Anglia: Bóg który mówi do dzieci

Brytyjska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN UK) zaprosiła Brytyjczyków do codziennego odmawiania dziesiątka różańca. Realizuje również projekt popularyzacji Pisma św. z myślą o najmłodszych odbiorcach Słowa Bożego.

W ramach projektu „Biblia dla dzieci” w serwisie You Tube codziennie publikowane są domowe nagrania ludzi, którzy czytają i komentują fragmenty Biblii w taki sposób, aby ich przekaz był czytelny i zrozumiały dla dzieci. W akcji biorą udział zarówno księża, w tym 25 biskupów, jak i osoby świeckie, a jej podstawę stanowi oczywiście słynna Biblia w czerwonej okładce: „Bóg przemawia do swoich dzieci”, która od ponad 40 lat towarzyszy małym katolikom na całym świecie.

Projekt ten stanowi również odpowiedź na tegoroczne przesłanie duszpasterskie episkopatu Anglii i Walii: „Bóg, który mówi”. Dwie daty zainspirowały brytyjskich biskupów do poświęcenia roku 2020 Słowu Bożemu: 10. rocznica adhortacji apostolskiej papieża Benedykta XVI Verbum Domini i 1600. rocznica śmierci św. Hieronima, autora Wulgaty, pierwszego tłumaczenia Pisma św. z języków greckiego i hebrajskiego na łacinę.

W maju brytyjska sekcja Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN UK) zaprosiła również rodziny oraz katolickie szkoły w Wielkiej Brytanii do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca w intencji pokoju na świecie oraz z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej za rodzinami w Syrii oraz wdowami i sierotami w Nigerii.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao