Bp Davies: w czasie pandemii szukajmy pomocy u św. Józefa

W czasie kryzysu Kościół może szukać niezawodnej pomocy u św. Józefa – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Mark Davies ordynariusz diecezji Shrewsbury w zachodniej Anglii.

Wczoraj zawierzył on temu świętemu wszystkich swoich wiernych. Św. Józef uczy nas bowiem jak przetrwać czas próby i odkrywać Boży zamysł pośród niepokojących wydarzeń i wielu sprzeczności.


Rozmawiając z Radiem Watykańskim, bp Davies zauważył, że wydarzenia związane z pandemią koronawirusa były i są dla Anglików dotkliwym ciosem. W takich okolicznościach nie wystarczą jedynie rozwiązania czysto techniczne. Trzeba też wskazywać na środki nadprzyrodzone, takie jak opieka św. Józefa. Ludzie tego szukają i potrzebują – mówi bp Davies.

    „Najdotkliwszą próba dla wielu wiernych było długotrwałe pozbawienie dostępu do Eucharystii. Ludzie szukali innych alternatyw, Mszy w internecie, ale pozostało w nich poczucie głębokiego niedostatku, głód Eucharystii. Również dziś sprawujemy liturgię z uwzględnieniem wielu restrykcji, które przypominają nam, że ten wyjątkowy okres pandemii jeszcze się nie skończył. Wśród naszych wiernych nadal jest wielu ludzi, którzy pozostają odizolowani, samotni. Ponadto na skutek pandemii wiele rodzin doświadcza trudności finansowych. Wiele rodzin obawia się o swoją przyszłość. Doświadczamy tak wielu sytuacji, z którymi nigdy dotąd się nie spotykaliśmy. Pojawiają się nowe wyzwania i pytania. Dlatego w tych czasach musimy iść od Józefa, którego modlitwa ma ogromną moc i który uczy nas rozeznawać, jak najlepiej odpowiedzieć na ten kryzys.“

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama