reklama

Cudowne przebudzenie? Niemieccy biskupi mówią „dość” i walczą o święta!

Niemieccy biskupi, na czele z kard. Marxem, bronią świąt przed godziną policyjną. Mają dość przesadnej paniki Markusa Södera z powodu pandemii i proszą o wyjątek dla Mszy bożonarodzeniowej. Ostre obostrzenia szczególnie dotknęły Bawarię.

Katoliccy biskupi Monachium i Freising, Bambergu, Augsburga, Eichstätt, Passau, Ratyzbony i Würzburga spotkali się we wtorek na telekonferencji poświęconej konsekwencjom ogłoszonej godziny policyjnej w Bawarii, od 21.00 do 17.00. Biskupi postanowili zawalczyć o święta. Uważają, że dla Mszy, szczególnie w Wigilię Bożego Narodzenia, powinno być miejsce. Politykę Markusa Södera z powodu pandemii nazywa się już „przesadną paniką”.

Portal kath.net opublikował specjalne oświadczenie, jakie wydali biskupi po tej pilnej telekonferencji. Jest to wspólne zdanie  kard. Reinharda Marxa, abp. Ludwiga Schicka, bp. Bertrama Meiera, bp. Gregora Marii Hanke OSB, bp. Stefana Ostera, bp. Rudolfa Voderholzera i bp. Franza Junga. „Msza bożonarodzeniowa jest pierwszą Mszą w święta o północy i jest jednym z najważniejszych nabożeństw roku w Bawarii. W większości parafii rozpoczyna się późnym wieczorem o godzinie 22.00 lub 22.30” – piszą biskupi. „Przyjście na Mszę bożonarodzeniową jest ważne dla zdrowia psychicznego i stabilizacji ludzi w tym okresie kryzysu, dzięki umocnieniu religijnemu” – uważają.

Biskupi są w pełni świadomi powagi sytuacji i wszyscy podkreślają, że robią wszystko, co w ich mocy, aby uroczystości bożonarodzeniowe nie powodowały zwiększonego ryzyka zakażenia. Dlatego pilnie żądają zmiany bolesnej decyzji o godzinie policyjnej w Wigilię Bożego Narodzenia.

źródło: portal kath.net

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao