Deklaracja o Ludzkim Braterstwie czeka na realizację

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odbyło się kolejne spotkanie Wyższego Komitetu ds. realizacji postanowień wynikających z „Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”.

Grupa ta podejmuje zaangażowanie, aby upowszechniać przesłanie zawarte w dokumencie, którego pierwsza rocznica podpisania minie 4 lutego. Komitet jest złożony w tej chwili z członków trzech wielkich religii monoteistycznych: chrześcijan, muzułmanów i żydów. Gremium włączyło do swojego grona pierwszą kobietę, którą jest Bułgarka, Irina Bokova, była dyrektor generalna Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. edukacji, nauki i kultury.

W czasie spotkania przewodniczący Rady kard. Miguel Angel Áyuso Guixot, który kieruje Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego podkreślił uniwersalizm przesłania dokumentu z Abu Zabi. Zakłada on potrzebę poszanowania i ochrony zasady wolności religijnej. Zdaniem hierarchy poprzez utworzenie Muzeum Rodziny Abrahamicznej (Abrahamic Family House) na pamiątkę ubiegłorocznego historycznego spotkania Papieża Franciszka z wielkim szejkiem Al-Azhar, same Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się światłem dla pokojowego współistnienia i zrozumienia osób z całego świata.

Na zakończenie spotkania członkowie tego gremium zostali przyjęci przez szejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, księcia następcę tronu Abu Zabi oraz wicekomendanta sił zbrojnych Emiratów.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama