Jesteśmy z wami! Węgrzy wspierają polskich obrońców życia

Pokażmy światu, że każda osoba ma prawo do własnych urodzin. Polscy obrońcy życia, jesteśmy z wami! – zapewniali Węgrzy, którzy zorganizowali demonstrację online w reakcji na protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

We wtorek o 19.30 odbyła się internetowa demonstracja wspierająca polskich obrońców życia. Węgrzy chcieli pokazać solidarność z nami i poprzeć bezwarunkowe prawo człowieka do życia. Kampania prowadzona była na Instagramie i Facebooku z wykorzystaniem hashtagów #köszianyu i #dziękimamo. Ze względu na epidemię koronawirusa, uczestnicy solidaryzujący się z proliferami z Polski, mogli śledzić demonstrację online.

Organizatorami byli radio Hit, organizacja Protest Młodych oraz ProLife Hungary. Zachęcali do przesyłania zdjęć i filmików pokazujących zaangażowanie w ochronę każdego ludzkiego życia od poczęcia. Wszystkie przesłane materiały zostały następnie przedstawione publicznie w Budapeszcie oraz innych miastach na Węgrzech.

„Pokażmy światu, że każda osoba ma prawo do własnych urodzin. Polscy obrońcy życia, jesteśmy z wami!” – zapewniali Węgrzy o wsparciu.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie podziękować Przyjaciołom z Węgier, którzy rozpoczęli akcję solidarnościową z polskimi obrońcami.

Źródło:  JB, pro-life.pl/ https://form.jotformeu.com/, https://vasarnap.hu/

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama