Kard. Wilfrid Napier: Black Lives Matter popiera przemoc wobec małych Afroamerykanów

O „demontaż” cywilizacji i kultur oskarżył ruch „Black Lives Matter” kard. Wilfrid Napier. Czarnoskóry duchowny z RPA wskazał, że Black Lives Matter popiera Planned Parenthood, której ludzie abortowali 15,5 mln afroamerykańskich dzieci.

W kilku tweetach umieszczonych w mediach społecznościowych kardynał wskazał także, że sprawdzianem autentyczności dla ruchu „Black Lives Matter” jest jego stosunek do Planned Parenthood i przemysłu aborcyjnego.

„Ten sam test odnosi się też do oceny szczerości tych, którzy wyrażają gromkie potępienie wobec przemocy domowej (błędnie zwanej `przemocą na tle płciowym`), w przeciwieństwie do absolutnej ciszy na temat przemocy zadawanej małym dzieciom w łonie matki!” – napisał czarnoskóry duchowny.

Jak przypomina rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, ponad 15,5 mln aborcji, jakich dokonano w klinikach aborcyjnych w USA dotyczy Afroamerykanów. „Te 15,5 mln czarnych istnień ludzkich straconych w wyniku aborcji przewyższa łączną liczbę zgonów czarnych ludzi z powodu AIDS, przestępstw z użyciem przemocy, wypadków samochodowych, raka i chorób serca” – zauważa organizacja obrońców życia Illinois Right to Life

Niedawno także biskup diecezji Tyler w Teksasie Joseph Strickland przestrzegł przed programem „Black Lives Matter”, stojącym, jego zdaniem, w sprzeczności z nauką Kościoła. Według biskupa, wyraża się to choćby w sprzeciwie tej organizacji wobec tradycyjnej rodziny i jej roli w społeczeństwie oraz Bożej wizji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. „Ten program jest niebezpieczny!” – podsumował biskup.

rk (KAI) / Durban

Hipokryzja Planned Parenthood - zabijają Afroamerykanów i popierają Black Lives Matter

Afroamerykański działacz: chrześcijanie nie mogą popierać ruchu Black Lives Matter

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao