Portugalski biskup: pozostanie w domach to znak miłości bliźniego

Ordynariusz diecezji Lamego, w północnej Portugalii, António Couto wezwał wiernych do pozostania w domach w okresie koronawirusa, aby pomóc w walce z rozszerzająca się pandemią.

Portugalski hierarcha określił dobrowolne odizolowanie się od świata jako “gest miłości wobec bliźniego”.

Zachęcił też do większej modlitwy w czasie wprowadzanych przez rząd Portugalii restrykcji w korzystaniu z przestrzeni publicznej. - Zamknięcie się we własnym domu też może być gestem miłości – stwierdził w swoim apelu bp Couto.

W nocy ze środy na czwartek w Portugalii wprowadzono stan wyjątkowy, który potrwa do 2 kwietnia. W sytuacji nasilenia się pandemii okres ten zostanie wydłużony. Od piątku obowiązywał w Portugalii stan zagrożenia epidemicznego, na którego podstawie zobowiązano m.in. placówki gastronomiczne do ograniczenia liczby klientów, zamknięto szkoły i uczelnie wyższe, a także zredukowano ilość kursujących środków transportu w miastach.

Do czwartku rano na terenie Portugalii zanotowano blisko 650 zakażeń nowym koronawirusem. W poniedziałek służby sanitarne tego kraju potwierdziły pierwszy zgon na Covid-19.

mz (KAI/DL) / Lamego

« 1 »

reklama

reklama

reklama