Sanktuarium w Fatimie pozostanie otwarte pomimo ogniska COVID-19

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie pozostanie otwarte dla pielgrzymów pomimo potwierdzonego tam w niedzielę ogniska koronawirusa. W efekcie przeprowadzonych podczas weekendu badań na obecność SARS-CoV-2 służby medyczne potwierdziły 16 zakażeń wśród pracowników tego popularnego wśród wiernych miejsca kultu maryjnego.

Do niedzieli badaniom tym poddanych zostało łącznie 244 osób wykonujących swoją pracę na terenie sanktuarium fatimskiego lub poza nim. W oświadczeniu władze rektoratu wyjaśniły, że do końca dnia w poniedziałek przeprowadzonych zostanie 70 testów na obecność koronawirusa u pozostałych pracowników sanktuarium. Ujawniły też, iż 16 zainfekowanych osób to członkowie chóru, którzy nie mieli kontaktu z pielgrzymami.

Władze sanktuarium w Fatimie wyjaśniły, że masowe testy zostały przeprowadzone po wykryciu w piątek u jednego z pracowników zachorowania na COVID-19.

Msze w sanktuarium w Fatimie, które od połowy marca było zamknięte z powodu epidemii koronawirusa, przywrócono dopiero 30 maja. Utrzymano jednak restrykcje, polegające m.in. na zachowaniu dwumetrowego odstępu między wiernymi, a także obowiązek korzystania z maseczek ochronnych.

źródło: Katolicka Agencja Informacyjna

« 1 »

reklama

reklama

reklama