USA: procesja eucharystyczna wzdłuż zdemolowanych ulic Madison

Setki osób uczestniczyło w procesji eucharystycznej wzdłuż zdemolowanych w wyniku ostatnich zamieszek ulic Madison, stolicy stanu Wisconsin.

Uroczystościom z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczyli bp Donald Hying z diecezji Madison i abp Hieronim Listecki z Milwaukee.

Autorami patriotyczno-modlitewnej inicjatywy byli przedstawiciele organizacji „Mężczyźni Chrystusa” (MOC) z Milwaukee. Jej głównym celem była modlitwa eucharystyczna i różańcowa w intencji pojednania i pokoju w rozdartych konfliktami społecznymi Stanach Zjednoczonych. Modlono się o duchową siłę dla Amerykanów, by przezwyciężyć strach i różne zagrożenia wolności, w tym wolności religijnej.

Procesja eucharystyczna przeszła wzdłuż ulic, przy których widnieją zabite deskami okna zdemolowanych domów – przykłady aktów wandalizmu i przemocy podczas wznieconych przez lewackie organizacje zamieszek w maju i czerwcu tego roku. W ich efekcie ucierpiało ponad 75 firm w centrum miasta. Manifestanci rozbili okna w budynkach, często dopuszczając się grabieży mienia.

Monstrancję z Najświętszym Sakramentem niósł biskup Hying, który na koniec, u stóp stanowego Kapitolu, zwrócił się do uczestników modlitwy: „Co za błogosławieństwo nieść Jezusa Chrystusa w jego eucharystycznej chwale ulicami centrum Madison! To był słodki ciężar!”.

„Za każdym razem, gdy świat zmagał się z cierpieniem i przemocą, za każdym razem, gdy ludzie byli napełnieni strachem, Kościół wskazywał na Eucharystię i szedł z Eucharystią ulicami (...), ponieważ wiemy, że to moc Chrystusa Eucharystycznego może przynieść pełnię tego, czego szuka każde ludzkie serce, a jest nią jedność z Bogiem” – dodał biskup.

Ks. Rick Heilman, założyciel organizacji „United States Grace Force” i kapłan diecezji Madison, porównał intencję procesji do słynnego XIII-wiecznego wydarzenia związanego ze św. Klarą, która z Najświętszym Sakramentem w ręku, obroniła klasztor przed armią Saracenów.

„To właśnie robimy dzisiaj. Staramy się zaprowadzić naszego Pana, Księcia Pokoju, do przemocy, wirusa. Prosimy Go za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju, aby wskrzesił nasz naród i uzdrowił naszą ziemię” – podkreślił.

Madison

Rk, LifeSiteNews / Madison

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama