reklama

W Indonezji odbył się wirtualny dzień młodzieży

Episkopat Indonezji zorganizował pierwszy wirtualny dzień młodzieży. Spotkanie pod hasłem „Zakorzenić się, zakwitnąć i wydać owoce” odbyło się on-line ze względu na pandemię koronawirusa. Miało także wymiar patriotyczny w związku z obchodzoną w sierpniu 75. rocznicą odzyskania niepodległości przez ten kraj.

Dwudniowy program rozpoczął się Mszą transmitowaną na YouTubie, w której uczestniczyło ponad 5 tys. młodych katolików z całej Indonezji. „Bóg zawsze znajdzie sposób, aby się z nami spotkać. Tego zapału i kreatywności udziela młodym ludziom” – powiedział w homilii bp Pius Riana Prapdi z Ketapangu.

Hierarcha zauważył, że obecne czasy są wyjątkowo trudne dla młodzieży, która stanęła w obliczu wyzwań związanych z pracą, studiami i strachem przed zakażeniem. „Wykorzystajcie tę lekcję, aby zakorzeniać się w Chrystusie i przynosić owoce poprzez posługiwanie się nowymi mediami w głoszeniu Ewangelii” – zaapelował bp Prapdi.

W drugim dniu spotkania młodzi uczestniczyli w konferencjach, sesjach dzielenia się, a także w wirtualnych warsztatach tradycyjnych pieśni i tańca. „Żyjemy w świecie mediów społecznościowych, zrozumieliśmy, że możemy wykorzystać je, aby zrobić coś pożytecznego dla innych” – powiedział Ronald Taemisa, jeden z uczestników spotkania.

Na pomysł wirtualnego dnia młodzieży wpadł ks. Antoniusz Haryanto z komisji ds. młodych działającej przy indonezyjskim episkopacie. „Moim marzeniem był program, który mimo pandemii stanie się elementem formacji młodych ludzi. Mimo, że możliwości są teraz bardzo ograniczone, to jednak młodzież pokazała, że żadne warunki jej nie straszne i w każdych potrafią być kreatywni” – powiedział ks. Haryanto.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama