W Portugalii też wzywają do ochrony życia nienarodzonych dzieci

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente wzywa do działań na rzecz ochrony życia nienarodzonych. Życie ludzkie na każdym jego etapie leży w centrum nauczania papieża Franciszka - przypomina portugalski kardynał.

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente wezwał portugalskich katolików oraz instytucje państwowe do obrony życia nienarodzonych dzieci. Podczas homilii w katedrze w stolicy Portugalii podkreślił, że każdy człowiek ma prawo do narodzin i opieki ze strony państwa. - Życie ludzkie musi być chronione od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci – stwierdził portugalski purpurat, wzywając też o wpieranie osób i instytucji chroniących ludzkie życie.

Kardynał Clemente wskazał, że ochrona ludzkiego życia leży w centrum nauczania papieża Franciszka. - Ojciec Święty nieustannie apeluje do nas w tej sprawie – dodał.

Hierarcha z Portugalii odniósł się też do zablokowanej w piątek przez parlament tego kraju możliwości organizacji referendum w sprawie legalizacji eutanazji. Wskazał, że społeczeństwo, a nie partie polityczne, powinno zadecydować w tej sprawie.

Przypomniał, że podczas piątkowej debaty w jednoizbowym Zgromadzeniu Republiki posłowie zadecydowali, że pod głosowanie w parlamencie poddane zostaną tylko projekty dotyczące legalizacji eutanazji zaproponowane przez pięć partii politycznych o profilu lewicowym lub liberalnym.

« 1 »

reklama

reklama

reklama