Afganistan: o co powinniśmy się modlić

Afganistan jest drugim po Korei Północnej krajem na Światowym Indeksie Prześladowań Chrześcijan. Obecna sytuacja jest alarmująca i powinna skłaniać nas do szczególnie intensywnej modlitwy za ten kraj

Wojska amerykańskie opuszczają Afganistan. W tym momencie około 90 procent wszystkich amerykańskich żołnierzy wyjechało już z tego kraju. Siły talibów przejęły kontrolę nad większością Afganistanu, ze stolicą – Kabulem – włącznie. Według opinii ekspertów ich rządy będą podobne do tego, co działo się przed interwencją USA w 2001 roku.

Powrót Talibów do władzy jest wielkim ciosem dla niewielkiej liczby wiernych w tym kraju. Szacunkowa liczba chrześcijan to około 12 tysięcy. Wielu z nich nawróciło się z islamu – teraz zaś grozi im ogromne niebezpieczeństwo, ponieważ dla muzułmanów jest to wykroczenie karane śmiercią. Afganistan już wcześniej był krajem bardzo wrogim dla chrześcijan. Tamtejsi chrześcijanie żyją pod silną presją i nieustannie grozi im przemoc ze strony muzułmańskiej większości.

Open Doors, organizacja zajmująca się pomocą dla prześladowanych chrześcijan rozmawiała z ekspertami o realiach życia chrześcijan w tym regionie. Przekazali oni konkretne intencje modlitewne związane z tym, co jest największą troską wierzących w Chrystusa Afgańczyków. Miejmy w tym czasie w pamięci ich los i wstawiajmy się za naszymi braćmi. Oto pięć najważniejszych intencji.

1.    Módlmy się o ustanie przemocy i o to, by Bóg dał mądrość przywódcom i wszystkim zaangażowanym w negocjacje pokojowe. Módlmy się, aby nikt więcej nie został ranny lub zabity w wyniku walk i nalotów.

2.    Módlmy się za głodnych. Prośmy o Boże zaopatrzenie dla tych, którzy znaleźli się na marginesie wojny - dla mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy głodują z powodu suszy i braku dostępu do żywności i innych podstawowych potrzeb. Módlmy się o cuda Pana w ich życiu i o to, by dostarczył im zarówno fizycznego, jak i duchowego pokarmu, który odżywi ich ciała i dusze.

3.    Módlmy się za wszystkich chorych aby otrzymali niezbędną dla nich pomoc. Wielu ludzi w Afganistanie cierpi i umiera z powodu braku dostępu do opieki zdrowotnej.

4.    Módlmy się za wysiedlonych. Wiele rodzin przebywa w obozach dla uchodźców, ucieka ze swoich domów lub myśli o ucieczce. Módlmy się o to, aby Pan dał im swoją ochronę, mądrość, schronienie i zaopatrzenie.

5.    Módlmy się za wierzących, aby nie ustała ich wiara i aby mieli pokój w sercu. Wśród wyznawców Chrystusa, którzy potajemnie żyją wiarą w swoich domach, jest wiele lęku i obaw. Módlmy się o Ducha Świętego, aby wzmocnił tych „ukrytych wyznawców” w ich wnętrzu. Módlmy się, aby pokój Boży panował w ich sercach.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama