Asia Bibi: chcę być głosem prześladowanych chrześcijan na całym świecie

„Dziękuję wszystkim braciom i siostrom, którzy modlili się i pościli. Dzięki ich modlitwom jestem teraz wolna” – mówi skazana niegdyś w Pakistanie na śmierć za rzekome bluźnierstwo chrześcijanka, której historia stała się znana na całym świecie.

„Z głębi serca jestem bardzo wdzięczna Panu, który uratował mnie od moich cierpień i trudności” – mówiła Asia Bibi w nagraniu z okazji Międzynarodowego Szczytu Wolności Religijnej. „Dał mi nowy początek i możliwość rozpoczęcia nowego życia z moją rodziną” – dodała. Powiedziała, że ​​„chce być głosem dla chrześcijan w więzieniu i w trudnościach”.

Chrześcijanka została skazana na śmierć za bluźnierstwo w 2010 roku. W 2009 roku ktoś zobaczył, jak podczas pracy w polu Asia Bibi pije wodę z kubka używanego wcześniej przez muzułmanów. Doszło do kłótni i pięć dni później Asia Bibi została zgłoszona muzułmańskiemu duchownemu za jej rzekome bluźnierstwo.

Pakistańskie prawo o bluźnierstwie często jest nadużywane i wykorzystywane przeciwko mniejszościom religijnym. Bibi i jej rodzina byli jedynymi chrześcijanami mieszkającymi na tym obszarze i znaleźli się pod presją, by przejść na islam.

Asia Bibi natychmiast odwołała się od wyroku śmierci, ale sąd w Lahore podtrzymał wyrok w 2014 r. Została uniewinniona dopiero w 2018 roku przez krajowy Sąd Najwyższy. W 2019 roku wraz z rodziną wyjechała do Kanady.

„Kiedy byłam w więzieniu, bardzo martwiłam się o moje dzieci i męża” — powiedziała A. Bibi. „Nie wiedziałem, gdzie są i czy są bezpieczni” – wspominała, zaznaczając, że „jednocześnie miała nadzieję w Panu”.

„Dziękuję wszystkim braciom i siostrom, którzy modlili się i pościli. Dzięki ich modlitwom jestem teraz wolna” – mówiła.

„Połączmy ręce i stańmy razem, abyśmy mogli być głosem dla naszych chrześcijańskich braci i sióstr, którzy cierpią, i pomóc im wyjść z ich sytuacji” – zaapelowała. „Tak jak Pan uczynił dla mnie” – dodała.

Od stycznia 2014 r. do grudnia 2018 r. Pakistan egzekwował swoje przepisy o bluźnierstwie 184 razy, co jest największą liczbą ze wszystkich krajów na świecie, jak podaje amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej. W 2020 roku w Pakistanie pod zarzutem bluźnierstwa miało być więzionych 30 chrześcijan, w tym siedmiu w celi śmierci. Do tej pory nie została wykonana egzekucja nikogo, oskarżonego o bluźnierstwo.

Źródło: Catholic News Agency

« 1 »

reklama

reklama