Patriarcha Rai: Papież dał nam program dla Libanu

W swym przemówieniu na zakończenie dnia refleksji i modlitw za Liban Franciszek wytyczył program dla naszego kraju – uważa kard. Bechara Boutros Rai, patriarcha Kościoła maronickiego.

Podsumowując wczorajszy kościelny szczyt dla Libanu, podkreślił on, że przedstawiciele wszystkich wyznań chrześcijańskich wracają do domu pokrzepieni i z jasną wizją zaangażowania na rzecz udręczonej ojczyzny.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim kard. Rai przyznał, że po wysłuchaniu papieskiego przemówienia, uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że nie trzeba wydawać żadnego komunikatu czy apelu. Wszystko zostało zawarte w słowach Papieża.

    „Był to dzień bardzo intensywny i bogaty. Jego uwieńczeniem było przemówienie Papieża podczas modlitwy ekumenicznej. W jego słowach zawarty jest program dla nas jako zwierzchników Kościołów w Libanie. Wracamy więc do ojczyzny z wielką radością i nadzieją, bo mamy już program który dotyczy różnych aspektów życia i który teraz musimy wprowadzić w życie. Każdy z osobna i wszyscy razem. Modlimy się za Papieża, aby Pan Bóg go zachował i wysłuchał wszystkie jego modlitwy w intencji Libanu i całego świata.“

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao