Twórcy LGBT zdominowali produkcję programów dla dzieci

Według raportu „Entertainment Insider” przemysł filmowy dla dzieci został zdominowany przez twórców ze społeczności LGBT. Dbają oni, aby wzrastała liczba postaci i motywów LGBT w produkcjach dla najmłodszych i aby takie treści pojawiały się jak najczęściej.

„Wzrost reprezentacji zróżnicowanej pod względem płci nie jest przypadkowy. Programy tworzone i prowadzone przez queerowe kobiety, trans i niebinarne showrunnerki są w dużej mierze odpowiedzialne za napływ postaci niebinarnych i trans do animacji dla dzieci” – podaje „Entertainment Insider”.

Aktywiści LGBT podkreślają, że nie chodzi im tylko o to, żeby osoby LGBT grały w takich filmach, ale żeby treści pro-LGBT znalazły się w produkcjach. Swój sukces na tym polu ma organizacja prohomoseksualna GLAAD, która przekonała Hollywood do zwiększenia ilości treści dotyczących LGBT w programach sieci Nickelodeon, PBS czy Cartoon Network.

W latach 2017-2019 liczba reprezentacji LGBT w programach dla dzieci wzrosła o 222 proc. Efektem tego jest fakt, że dziś bardzo trudno jest znaleźć serial telewizyjny bez postaci homoseksualnej lub motywu LGBT. Analiza treści wskazuje na występowanie aż 259 homoseksualistów w kreskówkach i serialach telewizyjnych skierowanych do dzieci.

Przykładowo: w ubiegłym roku Disney prezentował homoseksualną postać w „DuckTales” (serial animowany „Kacze opowieści”), która jest przedstawiana jako dziecko z dwoma homoseksualnymi „ojcami.” W 2019 roku „My Little Pony” z Discovery Family przedstawił lesbijską parę kucyków..

Raport zaznacza, że często dochodzi do dyskryminacji osób heteroseksualnych przy rekrutacji na stanowiska w tworzeniu produkcji dla dzieci. stanowiska dostają osoby, które pasują do polityki promowanie homoseksualizmu i środowisk LGBT.

Źródło: DoRzeczy.pl, PCh24.pl


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama