Chrześcijanie z Ukrainy wystosowali apel do prezydenta Polski. Chcą zakazu dla „Kijów Pride”

Ze względu na trwającą wojnę, parada „Kijów Pride” nie może się odbyć. Organizatorzy zaproponowali, by przenieść ją do Warszawy. Sprzeciwia się temu ruch „Wszyscy razem”, który zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zablokowanie wydarzenia.

Ukraiński ruch „Wszyscy razem”, którego przedstawiciele sprzeciwiają się aborcji oraz ideologii LGBT, w liście przesłanym do prezydenta wyraził zaniepokojenie planami niektórych swoich obywateli przebywających na terenie Polski. Członkowie ruchu uważają, że przeprowadzenie parady ulicami Warszawy szkodzi interesom Ukrainy będącej w stanie wojny oraz działa na niekorzyść narodu polskiego. 

„Chcemy zauważyć, iż próba przeprowadzenia «Kijów pride» przez część ukraińskich uchodźców przeczy narodowym interesom Polskiego Narodu oraz oficjalnej pozycji Rządu Polskiego. Jest to nie tylko prowokacja, ale otwarta szkoda i zagrożenie dla ukraińskich interesów na arenie międzynarodowej” – napisano.

„To nie tylko propaganda relacji seksualnych między osobami tej samej płci oraz innych dewiacji, lecz również próba nawiązania polskiemu społeczeństwu lewackich oraz socjalistycznych idei. I cała ta akcja odbędzie się pod ukraińskimi sztandarami” – dodano.

Ich zdaniem takie działania służą interesom Federacji Rosyjskiej.

„Warto zaznaczyć, że idee LGBT mają wspólne korzenie z prorosyjską komunistyczną retoryką. Na marszach LGBT często można zobaczyć komunistyczną symbolikę. Europejscy socjaliści oraz komuniści są bardzo przyjazne jak wobec ideologii LGBT, tak również wobec wpływów rosyjskich. Ich koledzy na Ukrainie mają analogiczną filozofię oraz korzystają z tych samych haseł” – czytamy dalej.

Ruch „Wszyscy razem” podkreślił, że solidaryzuje się z Polakami, którzy nie zgadzają się na poszerzanie wpływów ideologii LGBT w szkołach, w przestrzeni publicznej.

„Liczymy na dalsze wzmocnienie przyjaznych i partnerskich relacji między naszymi państwami i narodami, aby wspólnie budować naszą przyszłość, na fundamencie chrześcijańskich wartości dla rozwoju i bezpieczeństwa Europy” – podsumowano.

Apel o niedopuszczenie do przemarszu wystosowali również ukraińscy żołnierze. Wideo udostępnili w mediach społecznościowych.

Źródło: vsirazom.ua, pch24.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao