Co Amerykanie myślą o aborcji?

Większość Amerykanów zajęła przyjazne dla życia stanowisko i chce, aby wszystkie lub większość aborcji stały się nielegalne.

W latach 90. dane statystyczne wykazały, że około 55% Amerykanów było przeciw wszystkim lub większości aborcji. Amerykanie popierają jedynie wyjątki, takie jak aborcja w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub gdy życie matki jest zagrożone. Jednak te przypadki stanowią mniej niż 2% wszystkich aborcji, ponieważ 98% aborcji to przypadki, w których aborcja jest stosowana jako kontrola urodzeń.

Od tego czasu niewiele się zmieniło, ponieważ badania opinii publicznej wykazały, że 50-60% Amerykanów nadal chce, aby wszystkie lub większość aborcji były nielegalne. Portal Life News opublikował listę sondaży z ostatnich lat:

Maj 2022: Sondaż przeprowadzony przez Fox News wykazał, że Amerykanie są w 54-44% pro-life, a większość z nich chce zakazać aborcji po 6 lub 15 tygodniu.

Styczeń 2022: Kolejny sondaż Marist Poll wykazał, że 71% Amerykanów chce uczynić aborcje nielegalnymi lub bardziej restrykcyjnymi. Wszyscy popierają obalenie Roe.

Wrzesień 2021: Nowe badanie Rasmussena pokazuje, że Amerykanie w 46-43% popierają zakaz aborcji w Teksasie w celu ratowania dzieci przed aborcją.

Styczeń 2021: Marist Poll ukazuje, że większość Amerykanów opowiada się za życiem i sprzeciwia się wszystkim lub praktycznie wszystkim aborcjom, które mają miejsce dzisiaj w Ameryce. 51% Amerykanów zajmuje stanowisko w obronie życia, 12% Amerykanów twierdzi, że aborcja nigdy nie powinna być dozwolona w żadnych okolicznościach, 11% Amerykanów uważa, że aborcja powinna być dozwolona tylko w celu ratowania życia matki, a 28% Amerykanów zajmuje stanowisko w obronie życia, sprzeciwiając się 98% aborcji, z wyjątkiem przypadków gwałtu, kazirodztwa lub, jeśli to konieczne, ratowania życia matki.

Grudzień 2021: Sondaż przeprowadzony przez Harvard-Harris wykazał, że 32% Amerykanów chce całkowicie uchylić Roe v Wade, a kolejne 24% Amerykanów uważa, że ​​Sąd Najwyższy powinien utrzymać w mocy zakaz aborcji w Mississippi. Mowa o niedawnej sprawie Sądu Najwyższego, która zakazuje aborcji u nienarodzonych dzieci do 15 tygodnia.

Lipiec 2020: Gallup przekazał, że 55% Amerykanów zajmuje stanowisko pro-life w sprawie aborcji, chcąc, aby wszystkie (21%) lub prawie wszystkie (39%) aborcje zostały uznane za nielegalne.

Czerwiec 2020: sondaż CBS wykazał, że tylko 43% Amerykanów uważa, że ​​aborcja powinna być ogólnie dostępna, podczas gdy 55% Amerykanów twierdzi, że powinna być albo bardziej ograniczona, albo nie powinna być całkowicie dozwolona.

Styczeń 2020: Gallup odkrył, że 58% Amerykanów odrzuca aborcję na żądanie.

Maj 2019: Nowe badanie Hill-HarrisX wykazało, że 55% wyborców popiera przepisy zakazujące aborcji po sześciu tygodniach – kiedy bicie serca nienarodzonego dziecka jest wykrywalne.

Czerwiec 2019: Sondaż Morning Consult wykazał, że 61% Amerykanów chce, aby wszystkie lub prawie wszystkie aborcje były nielegalne.

Źródło: LifeNews

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao