Egipt: tragiczny pożar w kościele koptyjskim, są ofiary śmiertelne

Co najmniej 41 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w koptyjskim kościele w pobliżu stolicy Egiptu, Kairu. Poinformowały o tym lokalne media powołując się na dane ministerstwa zdrowia. 55 osób jest rannych.

Według pierwszych dochodzeń władz ogień w kościele Abu Sifin w robotniczej dzielnicy Imbaba w mieście Giza wybuchł w systemie klimatyzacji w czasie, gdy w świątyni trwało nabożeństwo z udziałem pięciu tysięcy wiernych. Wybuch ognia spowodował masową panikę, powiedzieli naoczni świadkowie.

Prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi oświadczył na swojej stronie na Facebooku, że do udziału w akcji ratunkowej zmobilizowane są wszystkie służby państwowe. W akcji gaszenia pożaru i pomocy poszkodowanym uczestniczyło 15 wozów strażackich i wiele karetek pogotowia ratunkowego. Ponadto poinformowano, że prezydent al-Sisi w rozmowie telefonicznej złożył wyrazy współczucia patriarsze-papieżowi koptów Tawadrosowi II.

Wyrazy współczucia przekazał patriarsza Tawadrosowi także katolicki arcybiskup Wiednia. „Niech Pan przyjmie do Swego królestwa tak wielu zmarłych, niech przywróci zdrowie rannym i pocieszy wszystkich, którzy ich opłakują”, napisał kard. Christoph Schnborn.

 

ts (KAI) / Giza
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao