„Nasze życie jest w Bożych rękach” – mówi ukraiński kapłan

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę kapłan związany z amerykańską siecią medialną EWTN księży mówi, że on i ukraińscy katolicy pokładają ufność w Bogu.

„Jako katolicy modlimy się do Boga i mamy nadzieję, że nasze życie jest w Jego rękach”" - powiedział agencji CNA w czwartek ks. Oleksandr Zelinsky, dyrektor generalny EWTN Ukraina.

Obecną sytuację określa jako bardzo trudną. „"Wśród ludzi panuje panika i strach” – mówi ks. Zelinsky. „Wielu próbuje opuścić Kijów, gdzie pracujemy jako zespół EWTN”. Wiadomość wideo od Zelinskyi'ego można obejrzeć, klikając ten link na Facebooku: https://www.facebook.com/watch/?v=468312028167126

Wczesnym rankiem w czwartek Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę, wystrzeliwując rakiety w wiele celów na terenie całego kraju. Prawie 3 miliony ludzi mieszka w stolicy kraju, Kijowie, gdzie na nagraniach wideo widać wyjące syreny przeciwlotnicze i długie kolejki, którymi mieszkańcy próbują uciekać. Inni natychmiast schronili się na podziemnych stacjach metra.

Zelinskyi myśli o swojej trzódce, gdy zapytano go, czy zostanie, czy wyjedzie. „Zamierzam zostać”" - powiedział. „Z naszej kaplicy transmitujemy Msze św. i modlitwy, a wiemy, że ludzie tego teraz potrzebują. Więc tak długo, jak będzie to możliwe, zostanę tutaj z kilkoma naszymi współpracownikami”.

EWTN Ukraina, część katolickiej światowej sieci medialnej EWTN, rozpoczęła nadawanie w 2011 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Data nie była przypadkowa, ponieważ w EWTN Ukraina pracują księża ze Zgromadzenia Misjonarzy Niepokalanego Poczęcia. Modlitwą, ofiarami i zaangażowaniem wspiera ich w tych działaniach także liczne grono przyjaciół i wolontariuszy.

Dziś w szczególny sposób proszą o modlitwę wszystkich wiernych na całym świecie. „Prosimy Was wszystkich o modlitwę i wsparcie, potrzebujemy go w tej dramatycznej sytuacji” - powiedział o. Zelińsky.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama