Bajka o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem atakuje ideologicznie. Kolejna produkcja dla dzieci zawierająca wątek homoseksualny

Jedna z matek, peruwiańska reżyserka Giuliana Caccia, ostrzegła, że ​nowa produkcja dla dzieci, „DC Liga Super-Pets”, zawiera scenę o związku lesbijek wśród nastolatków.

„DC Liga Super-Pets” to opowieść o zwierzakach, które wcielają się w rolę superboharterów i próbują uratować swoich właścicieli oraz świat.

W krótkiej scenie udostępnionej przez matkę w mediach społecznościowych bohater-pies, Krypto, rozmawia z dwoma innymi zwierzętami w parku. Jeden z tych psów komentuje związek właściciela. Uwaga skupia się nastoletnich kobietach, które flirtują ze sobą pod drzewem.

„Jak zmieniłaby się historia, gdyby ta scena nie została nakręcona? Nasza praca jako rodziców musi być stanowcza: nie możemy się w to nie angażować” – powiedziała Caccia.

Dodała, że ważna jest uważność i rozmowa z dziećmi o tych tematach. „Być może nie możemy powstrzymać Disneya czy Hollywood, ale możemy rozmawiać i tłumaczyć naszym dzieciom, przekazując nasze wartości” – stwierdza.

To nie pierwszy film animowany w tym roku, który promuje treści z ideologiczne. W czerwcu miała miejsce premiera bajki „Buzz Astral” (org. „Lightyear”). To spin-off sagi „Toy Story”. Wielu rodziców i środowiska prorodzinne protestowało przeciwko treści filmu. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego wątku, który przedstawia związek dwóch kobiet.

Nawiązując do produkcji Disneya Giuliana Calambrogio z Uniwersytetu Navarra, magister małżeństwa i rodziny, która jest matką ośmiorga dzieci, podkreśliła w rozmowie z „ACI Prensa”, że „niewinność dzieci musi być chroniona”.

Jej zdaniem „dziecko w wieku od 4 do 6 lat jest w okresie wyimaginowanego myślenia, wierzy w jednorożce, wróżki, Świętego Mikołaja. Z tego powodu niektórzy wykorzystują ten wiek, aby wprowadzić ideę płci, homoseksualizmu i spróbować go znormalizować” – powiedziała.

O co tak naprawdę chodzi producentom bajek? Dlaczego niewinne i młode osoby od małego mają przyswajać treści, które nie są zgodne z naturą człowieka? Czy są świadomi odpowiedzialności moralnej, jaka na nich spoczywa? Warto, aby każdy rodzic przed włączeniem dziecku bajki czy zabraniem do kina, zapoznał się z treścią, z jaką dziecko ma do czynienia.

Źródło: ACI Prensa, Opoka

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao