USA: Lekarz przekonał 350 kobiet, by zrezygnowały z aborcji. Wystarczyło badanie USG

„Zdałem sobie sprawę z mocy ultradźwięków, która umożliwia kobiecie podjęcie decyzji o ciąży” – mówi Matthew Phillips.

Położnik i ginekolog z Montgomery w stanie Alabama, Matthew Phillips, założył Life on Wheels („Życie na Kółkach”) pięć lat temu, aby zapewnić bezpłatne USG i testy ciążowe kobietom rozważającym aborcję. Jego organizacja ma obecnie trzy mobilne placówki w Montgomery i Birmingham.

Odkąd Life on Wheels rozpoczęło działalność w grudniu 2016 roku, ponad 350 matek zmieniło zdanie na temat aborcji po tym, jak zobaczyły swoje nienarodzone dziecko na obrazie USG.

„Zdałem sobie sprawę z mocy ultradźwięków, która umożliwia kobiecie podjęcie decyzji o ciąży” – powiedział M. Phillips portalowi Montgomery Advertiser. „To zmienia twoje życie – dziecko, ale tak jak z wszystkimi kryzysami w naszym życiu, jeśli ktoś może stanąć obok ciebie i ci pomóc, większość z nich można przezwyciężyć” – opowiadał.

Według strony internetowej organizacji, w sumie obsłużyła ona prawie 6000 klientów (większość z nich zamierzała urodzić swoje dziecko). Wśród statystyk, które można znaleźć na stronie organizacji, jest także ponad tysiąc... egzemplarzy Biblii wręczonych klientom.

Jak dodał M. Phillips, Life on Wheels kontaktuje także matki z lokalnymi ośrodkami ciążowymi i innymi organizacjami charytatywnymi – rozumieją bowiem, że wychowywanie dziecka może być przytłaczającym wyzwaniem.

Life on Wheels jest pro-life, ale Matthew Phillips zaznacza, że w żaden sposób nie wywiera presji na kobiety i wspiera je, nawet jeśli zdecydują się na aborcję. Powiedział, że przez swój zasięg ma również nadzieję na rozwianie negatywnych stereotypów o nachalnym lub krytycznym nastawieniu obrońców życia.

„Nie jesteśmy źli” – powiedział. „Kochamy tę kobietę. Kochamy dziecko. Kochamy ludzi po drugiej stronie ulicy” – podkreślił.

„Jesteśmy całkowicie za życiem i chcielibyśmy, aby aborcja zniknęła, ale nie to jest celem naszego autobusu” – powiedział gazecie. „Nasz autobus ma kochać kobiety tam, gdzie są i spotykać je tam, gdzie są. Uważamy, że tak właśnie zrobiłby Chrystus” – dodał.

Źródła: montgomeryadvertiser.com,

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao