USA: przedstawiciele Kongresu chcą zbadania sprawy sprzedaży części ciał abortowanych dzieci

89 członków Kongresu wezwało Inspektora Generalnego z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) do natychmiastowego sprawdzenia, czy Uniwersytet w Pittsburghu naruszył prawo federalne podczas prowadzenia badań tkanek płodowych dotowanych przez Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH).

Nacisk na kompleksowy audyt pojawił się po tym, jak Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zignorował poważne obawy podniesione w poprzednich listach przez członków Kongresu sprzeciwiających się badaniom tkanek płodowych. Zamiast sprawdzić alarmujące zarzuty, administracja prezydenta Bidena stwierdziła, że ​​Biuro Badań Zaocznych NIH „prowadziło rozmowy” z Uniwersytetem w Pittsburghu, które doprowadziły do sporządzenia przez „niezależną firmę zewnętrzną” raportu, który można było znaleźć na stronie internetowej uczelni.

„Zamiast przeprowadzać własną niezależną ocenę, NIH zdecydował się zaakceptować i zatwierdzić raport, który został opłacony przez instytucję, o zbadanie której został poproszony” – czytamy w liście członków Kongresu. Raport – wydany przez firmę Hyman, Phelps and McNamara (HPM) z siedzibą w Waszyngtonie i finansowany przez uniwersytet – był szeroko krytykowany za zawężenie zakresu śledztwa w celu uniknięcia kluczowych pytań dotyczących m.in. procedur aborcyjnych.

W liście do Inspektora Generalnego jest mowa o aborcjach przeprowadzanych wyłącznie w celu pozyskania tkanek oraz o pobieraniu narządów i tkanek dzieci poddawanych tzw. późnej aborcji, które urodziły się żywe, a następnie były zabijane.

„Kiedy zgłosiliśmy te obawy do HHS, otrzymaliśmy niedopuszczalną odpowiedź, która nie odpowiadała merytorycznie na żadne pytanie” – napisali członkowie Kongresu. „Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu audytu zgodnego z zakresem Państwa jurysdykcji, aby odpowiedzieć na pytania, na które Departament nie odpowiedział” – podkreślili.

Źródło: lifenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama