Bp Barron: aborcja to najgorszy rodzaj barbarzyństwa

W Minnesocie gubernator zatwierdził ustawę zezwalającą na aborcję aż do końca ciąży. Do sprawy odniósł się bp Robert Barron, który powiedział, że jest to „najgorszy rodzaj barbarzyństwa”.

Gubernator Minnesoty Tim Walz podpisał w zeszłym tygodniu ustawę, która legalizuje aborcję przez cały okres ciąży. Ustawa pozwala na aborcję na żądanie nawet w późnym okresie ciąży, kiedy nienarodzone dziecko jest zdolne do życia i w pełni odczuwa ból. Pozbawia także rodziców prawa do informacji, jeśli ich nieletnia córka chciałaby dokonać aborcji.

Nowe prawo skrytykował w filmiku w mediach społecznościowych bp Robert Barron, biskup Winona-Rochester. 

„Chcę podzielić się z wami moim gniewem, moją frustracją z powodu tego strasznego prawa, które właśnie zostało podpisane przez gubernatora w Minnesocie – najbardziej ekstremalnego prawa aborcyjnego, które jest w księgach po obaleniu Roe v. Wade” – powiedział.

Jak tłumaczył:  „Najgorsze jest to, że zasadniczo ustawa zezwala na aborcję przez cały okres ciąży, aż do samego końca. I rzeczywiście, jeśli dziecko w jakiś sposób przeżyje nieudaną aborcję, prawo zabrania teraz prób ratowania życia tego dziecka”.

Podkreślił, że nie rozumie, dlaczego w ogóle wartość życia ludzkiego podlega jakiejś dyskusji.

„Nie wiem, dlaczego tak naprawdę dyskutuje się o tym w naszym kraju, ale wydaje mi się to najgorszym rodzajem barbarzyństwa. I w imię, nie wiem czego, subiektywności, wolności, wyboru i tego wszystkiego, akceptujemy ten rodzaj brutalności”.

Potępił również przepisy odcinające rodziców od informacji o aborcji dokonanej przez ich nieletnią córkę. 

„Zasadniczo eliminuje to wszelkiego rodzaju powiadomienia rodziców, więc 12-letnie dziecko może dokonać aborcji, nawet nie mówiąc o tym rodzicom” – powiedział bp Barron.

Ustawie sprzeciwili się także biskupi z Minnesoty. Przypomnieli prawodawcom, że mają obowiązek chronić każde ludzkie życie, w tym dzieci w łonie matki.

„Jesteśmy przekonani, że każde dziecko powinno być mile widziane i chronione przez prawo” – powiedzieli biskupi. Zwrócili uwagę, że zamiast rozszerzania prawa aborcyjnego, rządzący powinni pracować nad wspieraniem rodzin borykających się z problemami. 

„Uważamy również, że istnieje społeczny obowiązek usuwania zbędnych barier w zawieraniu małżeństw, posiadaniu dzieci i możliwości ich dobrego wychowania. Wynosząc rodzinę na szczyt priorytetów polityki naszego państwa, możemy pomóc przywrócić rodzinie jej właściwą pozycję jako fundamentalnego budulca społeczeństwa, w którym dzieci najlepiej się rozwijają” – napisali biskupi.

Wskazali, że należy zadbać o pomoc żywieniową dla przyszłych matek, opiekę medyczną w czasie ciąży i po niej dla matki i dziecka, pomoc w opiece nad dziećmi i odpowiednie warunki  mieszkaniowe. Poprosili też prawodawców o rozważenie płatnych urlopów rodzinnych i reformy adopcyjnej.

Źródło: lifenews.com/
 

« 1 »

reklama

reklama

reklama