Kolejna tragedia po wyzwaniu na TikToku. Po przedawkowaniu leków nie żyje 13-latek z Ohio

W Ohio zmarł 13-latek, który wziął udział w wyzwaniu na TikToku polegającym na braniu leku na alergię w celu wywołania halucynacji. Przekroczył dawkę ponad sześciokrotnie, co doprowadziło do śmierci mózgu. 

Jacob Stevens wziął udział w wyzwaniu razem z kolegami. Miał przyjąć 12-14 tabletek Benadrylu, żeby wywołać halucynacje. Chłopiec jednak stracił przytomność i dostał drgawek. Koledzy, którzy nagrywali wyzwanie, uciekli, bo się przestraszyli reakcji. 

Chłopiec trafił do szpitala, gdzie ostatecznie doszło do śmierci mózgu. Lekarze nie dawali mu już szans. Po sześciu dniach rodzice zdecydowali o odłączeniu do go od aparatury.  

Jak opowiadała babcia chłopca, Dianna Stevens, w rozmowie z Fox News Digital, Jacob uwielbiał spędzać czas na świeżym powietrzu, jeździć na rowerze i uprawiać sport, ale ostatnio zaczął poświęcać coraz więcej czasu na oglądanie filmików na TikToku i YouTube. Kobieta zauważyła zmianę w jego zachowaniu. Na początku myślała, że wynika to z dojrzewania. Chłopiec jednak uzależnił się od filmików. Dianna ostrzega teraz innych rodziców i dziadków, aby nie lekceważyli zmian w zachowaniu dzieci.

Jak mówi Matthew Bergman, prawnik i założyciel Social Media Victims Law Center, które pomaga rodzicom dzieci rannych lub zmarłych w wyniku uzależnienia od mediów społecznościowych, wyzwanie z przyjmowaniem Benadrylu jest jedną z wielu niebezpiecznych „zabaw” przedstawianych na TikToku. Forma wyzwania jest częścią struktury TikToka, który w ten sposób uzależnienia użytkowników przez utrzymywanie aktywnego zaangażowania. „Wyzwania wahają się od głupich do śmiertelnych” – mówi Bergman. Dzieci są podatne na takie aktywności i podejmują je, aby uzyskać akceptację w grupie i uznanie rówieśników. Dlatego aktywność dzieci w internecie powinna być kontrolowana przez rodziców i podlegać weryfikacji. 

Źródło: fox5ny.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama