Oceania rozpoczęła swój kontynentalny etap synodu

Przedstawiciele Kościoła w Oceanii zebrali się w Suva na Wyspach Fidżi na zgromadzeniu mającym podsumować kontynentalny etap synodu.

Spotkanie potrwa do 10 lutego. Na jego otwarciu kard. Michael Czerny podkreślał konieczność dbania o wspólny dom oraz ducha dialogu i otwarcia na Boże poruszenia.

Z okazji tego zebrania kard. Mario Grech, sekretarz generalny synodu biskupów, wystosował wideoprzesłanie do przedstawicieli Kościoła w Oceanii, w którym życzy im owocnej pracy dla dobra całej wspólnoty wiernych.

Kard. Grech: mówcie odważnie, słuchajcie ze zrozumieniem i szukajcie poruszeń Ducha Św.

    „Uczestniczcie w Zgromadzeniu Kontynentalnym pielęgnując postawę wybitnie synodalną, która polega na prawdziwym dialogu, jedynym elemencie, zgodnie z którym możemy wzrastać jako Kościół. Wymaga to odważnego i szczerego mówienia, integrującego prawdę oraz miłość z głęboką wewnętrzną wolnością. Szczeremu mówieniu towarzyszy jednak zawsze pokora w słuchaniu – wskazał kard. Grech. – Nie bójcie się mówić. Nie bójcie się słuchać. Podejmujcie wysiłek, aby przyjąć i zrozumieć innych. A także nie bać się zmieniać zdania na podstawie tego, co się słyszy. A potem przede wszystkim, poprzez innych, słuchajcie Ducha Świętego, prawdziwego bohatera podróży synodalnej, który rozbrzmiewa w słowach ludu Bożego.“

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama