Papież: ewangelizuj z sercem, pełen radości i pełen mocy!

„Żyjcie tak, by inni mogli rozpoznać w was uczniów Chrystusa” – apelował dziś Franciszek do Polaków. Przypomniał, że głoszenie Ewangelii nawet w trudnym czasie prześladowań, może wydać owoce wiary.

Jako przykład gorliwości apostolskiej wskazał na męczennika i pierwszego koreańskiego kapłana, św. Andrzeja Kim Tae-gŏna. W katechezie Ojciec Święty przypomniał, że ewangelizacja Korei dokonała się dzięki ludziom świeckim, którzy 200 lat temu, swym życiem i przykładem, przekazywali wiarę w kraju, w którym nie było wówczas jeszcze księży a chrześcijanie byli krwawo prześladowani.

„Bycie uczniem Pana oznacza podążanie za Nim, podążanie Jego drogą, a to wiąże się z oddaniem życia za Ewangelię. Zatem chrześcijanin jest z natury misjonarzem i świadkiem, tak jak Jezus był misjonarzem i świadkiem Ojca” – mówił Papież podkreślając, że niezależnie od tego jak trudna jest sytuacja uczeń Jezusa nie może odpuszczać w dziele ewangelizacji.

Papież wyjaśnił, że każdy z nas może dziś ewangelizować.

„To jest droga. Każdy z nas może się zastanowić: «w jaki sposób i ja mogę ewangelizować?». Patrz na wielkich świętych i w swej małości rób, co potrafisz: ewangelizuj rodzinę, ewangelizuj przyjaciół, mów o Jezusie, ale opowiadaj o Nim i ewangelizuj z sercem, pełen radości i pełen mocy” – mówił Ojciec Święty. „To daje Duch Święty. Przygotowujmy się na Jego przyjęcia podczas zbliżającego się Zesłania Ducha Świętego i prośmy Go o łaskę odwagi apostolskiej, łaskę ewangelizowania i ciągłego niesienia naprzód przesłania Jezusa” – dodał.

O potrzebie świadectwa wiary Papież mówił też do Polaków, którzy licznie uczestniczyli w audiencji na placu św. Piotra.

„Pozdrawiam serdecznie Polaków. Wspominamy dzisiaj Matkę Bożą Wspomożycielkę Wiernych” – mówił Ojciec Święty. „Niech Ona, Matka Pocieszenia, wyjedna Kościołowi w Polsce, pasterzom i wiernym, a przede wszystkim rodzinom, osobom starszym i chorym, łaskę gotowości do dawania świadectwa wiary. Żyjcie tak, by inni mogli rozpoznać w was uczniów Chrystusa. Z serca wam błogosławię”  – dodał.

Franciszek pamiętał też o udręczonej Ukrainie. „Jest tam tak wiele cierpienia, nie zapominajmy o nich” – mówił modląc się, by Maryja Wspomożycielka Wiernych była blisko narodu ukraińskiego.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama