Papież zaapelował o ponowienie aktu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi

Na zakończenie audiencji ogólnej Ojciec Święty wezwał, aby każdy wierny i każda wspólnota poświęcili się Niepokalanemu Sercu Maryi w intencji Kościoła i ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy. Poświęcił także dzwon „Głos Nienarodzonych”, który zostanie przekazany do Zambii.

W swoim przemówieniu papież nawiązał do przypadającej w najbliższą sobotę uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

„W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a nasze myśli powracają do 25 marca ubiegłego roku, kiedy to w jedności ze wszystkimi biskupami świata Kościół i ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę zostały poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi. Niestrudzenie powierzajmy sprawę pokoju Królowej Pokoju. Dlatego pragnę zachęcić  każdego z wiernych i każdą wspólnotę, zwłaszcza grupy modlitewne, do odnowienia każdego 25 marca aktu poświęcenia Matce Bożej, ponieważ jest Ona Matką, i może nas wszystkich zachować w jedności i pokoju. I nie zapominajmy w tych dniach udręczonej Ukrainy, która tak bardzo cierpi” – powiedział papież Franciszek.

Papież, zwracając się do pielgrzymów z Polski, zachęcił także do pamięci o tym, że każde ludzkie życie jest święte i nienaruszalne. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Radia Maryja z Torunia. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W waszej ojczyźnie jest to również Dzień Świętości Życia. Jako znak konieczności ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, Fundacja „Życiu tak” przekazuje do Zambii poświęcony przeze mnie dziś rano dzwon „Głos Nienarodzonych”. Niech jego dźwięk niesie przesłanie o tym, że każde życie jest święte i nienaruszalne. Z serca wam błogosławię.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao