Strefa Gazy: ponad 17 tys. Palestyńczyków zginęło w izraelskich atakach

Rzecznik ministerstwa zdrowia Strefy Gazy Aszraf Al-Kidra poinformował w czwartek, że w izraelskich atakach od 7 października zginęło 17 177 Palestyńczyków, z czego 70 proc. to kobiety, dzieci i młodzi ludzie poniżej 18. roku życia. 46 tys. osób zostało rannych.

Al-Kidra dodał, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Strefie Gazy śmierć poniosło 350 Palestyńczyków, a 1900 zostało rannych.

Izraelskie operacje wojskowe, rozpoczęte w północnej części Strefy Gazy po ataku Hamasu z 7 października, obecnie obejmują całe to palestyńskie terytorium. Siły Obronne Izraela (IDF) wkroczyły m.in. do Chan Junus, największego miasta na południu Strefy. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama